Ohnivá záře: Červené vlasy hýbou módou

Červené Vlasy

Trendy odstíny zrzavé

Zrzavá už dávno není jen jedna barva. Od teplých měděných tónů, přes ohnivě oranžovou až po tmavě mahagonové odstíny, existuje nepřeberné množství možností, jak si zrzavou barvu vlasů přizpůsobit. Mezi trendy odstíny patří například jahodová blond, která sluší světlejším typům, nebo skořicově hnědá, jež lichotí spíše tmavším odstínům pleti. Pro odvážnější je tu pak zářivá mandarinková nebo burgundské víno.

Než se ale pro zrzavou barvu vlasů nadchnete, je důležité zvážit, zda se k vám hodí. Obecně platí, že zrzavá sluší lidem se světlou pletí a světlýma očima. To ale neznamená, že pokud máte tmavší pleť, máte smůlu. I vy si můžete zrzavou dopřát, jen je potřeba vybrat ten správný odstín.

Ať už zvolíte jakýkoli odstín zrzavé, nezapomeňte na správnou péči. Zrzavé vlasy mají tendenci blednout rychleji než jiné barvy, proto je důležité používat šampony a kondicionéry určené speciálně pro barvené vlasy.

Která zrzavá se hodí ke komu

Zrzavá barva vlasů není jen tak ledajaká. Je to statement, je to oheň a vášeň. Ale pozor, ne každá zrzavá sluší každému. Pokud máte světlou pleť a modré nebo zelené oči, máte štěstí. Slušet vám budou teplé, měděné odstíny zrzavé. Jestliže máte olivovou pleť a tmavé oči, sáhněte po tmavších, mahagonových odstínech. A co když máte tmavou pleť a tmavé oči? I vám může zrzavá slušet! Zvolte syté, vínové odstíny s nádechem do červena. Nebojte se experimentovat a najít ten správný odstín zrzavé, který rozzáří vaši krásu.

Líčení pro zrzky

Zrzky, vaše ohnivá hříva si zaslouží speciální pozornost i v líčení! Světlé tóny pleti s pihami si nejlépe rozumí s lehkými make-upy s broskvovými nebo zlatavými podtóny. Zapomeňte na těžké, matující produkty, ty vaši pleť zbytečně zatíží. Naopak, sáhněte po rozjasňujících krémech s SPF, které podtrhnou vaši přirozenou krásu.

Co se týče očních stínů, zrzky mají širokou škálu barev, ze kterých si mohou vybírat. Zemité tóny jako hnědá, khaki nebo zlatá krásně zvýrazní zelené oči. Modré oči rozzáří teplé odstíny jako měděná, bronzová nebo meruňková. A pokud máte oči hnědé, nebojte se experimentovat s fialovou, švestkovou nebo zelenou.

Pro dokonalý look nezapomeňte na řasenou. Černá je sice klasika, ale zrzky si můžou dovolit i hnědou nebo dokonce tmavě modrou. Rty zvýrazněte rtěnkou v broskvových, korálových nebo růžových tónech. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl líčení, nejdůležitější je, abyste se cítila sebevědomě a krásně!

Péče o zrzavé vlasy

Zrzavé vlasy jsou krásné a jedinečné, ale vyžadují speciální péči, aby si udržely svůj zářivý odstín a zdravý vzhled. Zrzavé vlasy mají tendenci být sušší a náchylnější k blednutí, proto je důležité používat hydratační a ochranné přípravky.

Vybírejte si šampony a kondicionéry určené speciálně pro zrzavé vlasy, které jim dodají potřebnou hydrataci a pomohou udržet jejich barvu. Pravidelně používejte masku na vlasy, abyste jim dodali extra dávku výživy.

Chraňte své vlasy před sluncem, protože UV záření může způsobit blednutí barvy. Noste klobouk nebo šátek, zvláště během slunečných dnů. Pokud se chystáte na delší dobu na slunce, použijte sprej s UV ochranou.

Omezte používání tepelných stylingových nástrojů, jako jsou fény, žehličky a kulmy. Teplo může vlasy vysušovat a poškozovat. Pokud je musíte použít, nastavte je na nižší teplotu a vždy používejte tepelně ochranný sprej.

Zrzavé vlasy jsou náchylnější k krepatění, proto je důležité používat produkty, které jim dodají hydrataci a uhladí je. Vyzkoušejte sérum na vlasy nebo olej na konečky.

Slavné zrzky jako inspirace

Zrzavá barva vlasů je odjakživa symbolem ohnivé energie, vášně a osobitosti. Není divu, že mnoho slavných žen s touto barvou vlasů se stalo ikonami krásy a inspirací pro miliony lidí po celém světě. Vzpomeňme například na herečku Nicole Kidman, známou svými zrzavými lokýnkami a éterickou krásou. Její role v filmech „Moulin Rouge“ nebo „Hodiny“ jsou nezapomenutelné. Další ikonou je zpěvačka Florence Welch, frontmanka kapely Florence and the Machine. Její zrzavé vlasy a dramatické kostýmy z ní dělají nepřehlédnutelnou postavu hudební scény. Zrzavá barva vlasů zkrátka není jen barva, je to statement. Je to projev individuality a síly, který si zaslouží obdiv.

Publikováno: 12. 06. 2024

Kategorie: Móda

Autor: Zuzana Bílá

Tagy: červené vlasy | druh vlasů